Cloud – chmura w Polsce

Nasi klienci często stawiają nam wymaganie, aby cała infrastruktura wykorzystywana do udostępniania usług pracowała na terenie Polski i byśmy my, jako jej dostawca, w pełni podlegali polskim regulacjom prawnym.

Doskonale rozumiemy motywację klientów - zarówno w przypadku, w którym wynika ona z powodów technicznych, jak i w tych przypadkach kiedy u jej podstaw stoją wymagania biznesowe. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom całą naszą infrastrukturę umieściliśmy w polskich centrach danych. Mamy również pełną kontrolę nad jej wydajnością i gwarantujemy, że dostarczanie danych do użytkowników końcowych korzystających z usług HostedWindows.pl nie będzie opóźniane z powodu wędrówki pakietów przez pół Europy albo kuli ziemskiej.

Spełniamy także wszystkie regulowane przepisami prawa wymagania, którym muszą podlegać polskie firmy, np. dotyczące ochrony danych osobowych oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dlatego w usługach HostedWindows.pl  wyróżniamy te plany taryfowe, które przystosowane są do hostingu danych osobowych.

Na Polski cloud składają się następujące elementy:

  • Serwery usługi zlokalizowane w Polsce
  • Usługa świadczona przez polską firmę
  • Podleganie dostawcy i usług pod te same regulacje prawne, które dotyczą klientów z Polski
  • Znajomość polskiego prawa przez dostawcę, a w szczególności ustawy o ochronie danych osobowych oraz wszelkich regulacji w tym zakresie
  • Polskojęzyczne wsparcie techniczne
  • Polska faktura wystawiona w PLN z prawidłowo naliczonym VAT-em

Zapraszamy również do zapoznania się z opiniami użytkowników HostedWindows.
Gorąco zapraszamy do współpracy!