Jakie są korzyści posiadania certyfikatu SSL?

Darmowy certyfikat SSL nie tylko zapewni ochronę Twojej strony internetowej, ale również poufność przesyłanych danych. Dodatkową korzyścią będzie pozytywne postrzeganie strony przez Google, który oficjalnie poinformował, że certyfikat SSL ma wpływ na wyniki wyszukiwania. Ponad to zyskasz również:

  • Wiarygodność – certyfikat SSL potwierdza wiarygodność Twojej strony internetowej.
  • Poczucie bezpieczeństwa – wszyscy użytkownicy korzystający z Twojej strony będą pewni, że przesyłane za jej pośrednictwem informacje trafią tylko do Ciebie
  • Rozpoznawalność marki – zainstalowany certyfikat SSL mówi Twoim odwiedzającym, że jesteś poważną firmą.Pamiętaj, że wielu użytkowników powstrzymuje się przed dokonaniem zakupów w sklepach nieposiadających zabezpieczeń SSL

Darmowe certyfikaty SSL

SSL jest protokołem sieciowym przyjętym jako standard szyfrowania na stronach WWW używanym do nawiązywania bezpiecznych połączeń internetowych. Certyfikat SSL zapewnia ochronę witryn internetowych, a także gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. Certyfikaty SSL rejestrowane są na określoną nazwę domeny, zawierają informacje o właścicielu domeny, jego adresie itp. Dane te są zabezpieczone kryptograficznie i nie można ich samodzielnie zmienić.

Korzystanie z certyfikatu SSL często wiąże się z dodatkowymi kosztami dla właścicieli stron internetowych oraz prostych aplikacji webowych, nierzadko równy kilkuset złotym. Jeśli nie chcesz dodatkowo obciążać swojego portfela możesz wykorzystać zupełnie darmowy certyfikat SSL, oferowany przez poniższego dostawcę:

  • Let's Encrypt jest usługą dostarczaną przez organizację pożytku publicznego Internet Security Research Group (ISRG). Let's Encrypt oferuje zarówno bezpłatne certyfikaty SSL, jak i narzędzia do zarządzania nimi oraz automatycznej integracji z serwerami HTTP.

Usługa ma oczywiście pewne ograniczenia, jednak powinna być wystarczająca w przypadku mniej zaawansowanych rozwiązań.