Hosting dedykowany, czy wirtualny? Co wybrać?

Hosting to udostępnienie przez dostawcę usług hostingowych zasobów w jego serwerowni. Posiadając stronę internetową potrzebujesz go, aby udostępnić ją użytkownikom w sieci Internet. Serwer jest tym miejscem, które będzie przechowywało i udostępniało Twoją stronę internetową w świecie wirtualnym.

Shared Hosting – hosting współdzielony

Hosting współdzielony jest tanim i popularnym rozwiązaniem, spełniającym oczekiwania większości niewymagających użytkowników. Z zasobów jednego serwera korzysta wielu klientów, którzy współdzielą między sobą pamięć oraz moc obliczeniową serwera mając przydzieloną ilość miejsca na dysku. Wybierając hosting współdzielony otrzymujesz:

  • tani hosting
  • support telefoniczny oraz e-mail

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub dopiero rozpoczynasz swoją przygodę w wirtualnym świecie to hosting współdzielony jest dla Ciebie. W tym wypadku koszt utrzymania serwera rozkładany jest na większą liczbę użytkowników gwarantując każdemu niską cenę. Hosting współdzielony posiada również wady – jeśli strona internetowa jednego z użytkowników będzie intensywnie reklamowana co przełoży się na ilość jej odwiedzin, wówczas może to zająć znaczną część zasobów serwera, a tym samym wydłużyć czas wczytywania stron pozostałych użytkowników.

Hosting dla początkujących developerów

Dla początkujących programistów proponujemy opcję Serwer Windows Starter dostępne w ramach planów hostingu współdzielonego na serwerach Windows. Ten plan szczególnie dobrze się sprawdzi dla osób, które zaczynają przygodę z Visual Studio.

Wirtualne serwery VPS (Virtual Private Server)

Serwery VPS (wirtualne serwery) jest to podział fizycznej maszyny - serwera, na kilka mniejszych – wirtualnych. Otrzymujesz gwarancję pewnych zasobów serwera i odseparowanie swojego systemu operacyjnego od systemów używanych przez pozostałych Klientów. Porównując hosting VPS do współdzielonego masz pewność, że sytuacja w której jeden z Klientów zajmuje większość zasobów serwera – nigdy nie będzie miała miejsca. Decydując się na serwer VPS otrzymujesz gwarantowane:

  • pasmo przepustowości
  • określoną w umowie część zasobów serwera
  • brak ograniczeń transferu danych
  • elastyczność - sam konfigurujesz swój serwer

Serwer dedykowany Windows dla firm

Jeśli Twoje oczekiwania w stosunku do hostingu są wyższe, powinieneś wziąć pod uwagę serwer dedykowany. Otrzymasz wówczas na wyłączność całość zasobów serwera wraz z jego pełną mocą obliczeniową. Hosting dedykowany to gwarancja:

  • wydajności – całość zasobów serwera przeznaczona wyłącznie dla Ciebie
  • niezawodności – nie poniesiesz konsekwencji nieodpowiedzialnych działań innych użytkowników
  • elastyczności – sam konfigurujesz swój serwer dedykowany

Dlatego jeśli oczekujesz najwyższej możliwej wydajności powinieneś wybrać serwer dedykowany z oferty DCS, który zagwarantuje Tobie możliwość elastycznej konfiguracji własnego środowiska.
Sprawdź nasze porównanie ofert hostingu Windows.