Zarządzanie domenami zakupionymi w HostedWindows.pl

Domena wraz z hostingiem:

Jeżeli dokonałeś zakupu domeny razem z hostingiem, swoją domeną możesz zarządzać w panelu usługi - https://panel.dcsweb.pl . Szersze informacje znajdują się w tym artykule - http://hostedwindows.pl/pl/pomoc/baza-wiedzy/podrecznik-uzytkownika-sharedhosting-starter-standard-i-premium/zarzadzanie-domenami-copy/

Sama domena utrzymywana na DNS HostedWindows.pl:

Jeżeli dokonałeś zakupu samej domeny i chcesz ją utrzymywać na serwerach DNS usługi HostedWindows.pl, w celu zarządzania jej rekordami należy zarejestrować darmowy plan hostingowy. Wszystkie darmowe plany w usłudze podlegają ręcznej weryfikacji i nie będą dostępne od razu po złożeniu zamówienia.

W celu złożenia zamówienia wejdź zaloguj się do panelu klienta - https://strefaklienta.dcs.pl kontem utworzonym przy rejestracji/transferze domeny.

Kliknij w menu Zamów, a następnie wybierz z dostępnych kategorii Zarządzanie DNS, znajdziesz tu darmowy plan do zarządzania Twoją domeną:

 

W kolejnym kroku zaznacz opcję Posiadam domenę i zaktualizuję jej serwery nazw, a także uzupełnij nazwę domeny i kliknij Użyj:

Potwierdź zamówienie, dane dostępowe do konta zostaną przesłane po ręcznym zatwierdzeniu przez operatorów usługi. Jeżeli zakupiono więcej niż jedną domenę, je również będzie można dodać do tego samego darmowego planu, zgodnie z tym artykułem - http://hostedwindows.pl/pl/pomoc/baza-wiedzy/podrecznik-uzytkownika-sharedhosting-starter-standard-i-premium/zarzadzanie-domenami-copy/

Sama domena utrzymywana na zewnętrznych DNS

Jeżeli zakupiłeś domenę w usłudze HostedWindows.pl, ale chcesz utrzymywać jej strefę DNS na innych serwerach zaloguj się do panelu klienta - https://strefaklienta.dcs.pl i wybierz w górnym menu Domeny, a następnie Moje domeny:

Z listy posiadanych domen, po prawej stronie obok ikonki "klucza" wybierz z rozwijanego menu opcję Zarządzaj serwerami nazw:

W ostatnim kroku zaznacz opcję Użyj własnych serwerów nazw, a następnie uzupełnij adresy serwerów DNS, na których utrzymywana będzie domena. Po uzupełnieniu wykonasz zmiany klikając przycisk Zmień serwery nazw